Obejváci / BG in the Living Room


OBEJVACI.CZ


 • Šestičlenná kapela z Jihočeského kraje zahájila svou kapelní kariéru na konci roku 2021. A samozřejmě kde jinde, než v obýváku. Ten posloužil i jako prostor pro nahrání koledy, která měla poměrně velký ohlas – během 14 dnů ji vidělo a slyšelo přes 1000 lidí. Obývák v názvu kapely už zůstal, určitě ale není jediným místem, kde můžete kapelu slyšet. Za sebou už mají vystoupení na západočeské Portě nebo plzeňském festivalu Na Ulici.
 • Repertoár je složen převážně z vlastních písní, ale i z melodií amerických písničkářů, které opatřili českým textem. Hudební mozek kapely a autor několika skladeb je kytarista Luboš Maškara Barchini, který několik let působil v kapele Sem Tam. Další písně mají na svědomí zpěvačky Veronika Chládková a Kristýna Barchini.

  Ve skladbách mají své velmi důležité místo právě jejich vokály, které komponuje Jan Pelech. Zpěvák, houslista a mandolinista v jedné osobě. Profesí sbormistr pěveckých sborů v Sušici.

  Výrazný zvuk dodává kapele banjista Jan Bohouš Chládek, který v některých písních dokazuje i svou lásku ke kytaře. Je dlouholetým členem strakonické kapely Pauza, projekt má s mandolinistou Petrem Novákem a hostuje také u písničkářky Elišky Kotlínové.

  To vše podtrhuje kontrabas v rukách Jany Hanušové Buštové, bluegrassové „fašistky“ tělem i duší, která působila v JohnBeer a hostovala například u plzeňského hudebníka Jardy Pertlíčka a také spolupracuje s jihočeským mandolinistou Petrem Novákem.

  Stylově kapela čerpá z bluegrassu i amerického folku, nicméně nejzásadnější při výběru písní i tvorbě aranží je hlavně radost z hudby, kterou se posluchače vtáhnout do světa svých obývákových písní.

  Složení kapely:

  Zpěv: Kristýna Barchini

  Zpěv: Veronika Chládková

  Kontrabas: Jana Hanušová Buštová

  Kytara, zpěv: Luboš Maškara Barchini

  Banjo: Jan Bohouš Chládek

  Housle, zpěv: Jan Pelech