• Plzeňská kapela BlueGate vznikla v roce 1997 a již od svého založení se orientuje na bluegrass. V zásadě se ale nedrží jeho tradičního pojetí, dopřává si volnosti projevu a čerpá i z jiných hudebních stylů, v repertoáru můžete slyšet písně původně např. od skupin Cream nebo Queen. 
  • Dříve se kapela orientovala spíše na písně přejaté a přetextované do češtiny, v současnosti přibývá písní původních, ať už z pera členů kapely, kamarádů, známých či rodinných příslušníků. Nebrání se ani písním v angličtině, které k bluegrassové hudbě samozřejmě patří, ale angličtina úmyslně zní na koncertech jen pro zpestření, kapela se soustředí spíše na tuzemského diváka či posluchače.
  • Za dobu existence souboru se dostavila řada úspěchů, např. vítězství open scény na Muzice v Hrádku u Rokycan, vítězství v soutěži bluegrassových kapel na BG Vodranty v Kutné Hoře, v roce 2004 a 2007 vítězství předkola Banjo Jamboree v Chomutově a v roce 2007 i finále v Čáslavi, v roce 2006 zisk interpretační Porty, několik let pravidelná účast na Zahradě a v roce 2008 zisk prestižní ceny Krtek právě na tomto festivalu. Největším úspěchem je však spokojené obecenstvo.
  • BlueGate vystupují jak na klubových scénách po celé republice, tak na letních festivalech, a to nejen bluegrassových (Zahrada, Folková růže, Jamboree, Muzika, Porta, Starý Dobrý Western, Prázdniny v Telči, Notování pod Vyšehradem, Banjo Jamboree apod.).
  • Společně se spřátelenými hudebními tělesy můžete BlueGate vidět a slyšet na pravidelných koncertech v Plzni v Hifi klubu na náměstí Republiky.
  • Kapela natočila několik „samopalných“ demosnímků, na jaře roku 2003 debutové cd s názvem „Mezi řádky…“ a opět na jaře roku 2006 druhé oficiální cd s názvem „BlueGate Live“.
  • Aktuální sestava se po několika změnách ustálila v této podobě: Ilon Leichtová (baskytara, zpěv), Petr „Šiška“ Šístek (kytara, zpěv), Jirka „Plha“ Rybář (mandolína, zpěv) a Libor Nývlt (banjo, zpěv).